ФІЛЬТРУЄМО ВОДУ У ПРИВАТНОМУ БУДИНКУ
Пам’ятаєте, що організм людини на 75% складається з води? Тож пазл скласти легко: достатня кількість води — це запорука здорового організму та справжній секрет довголіття.
Ні для кого не секрет, що кожен орган, тканина, клітина потребують Н2О для підтримання комплексної роботи організму, життєдіяльності окремих його частин та подальше відновлення клітин. Проте варто пам’ятати, що разом з водою до організму можуть потрапити речовини та часточки, які спричиняють ряд незручностей або ж навіть викликають серйозні порушення в системі “Організм людини”.
Чому ж вчені та лікарі радять звертати увагу на якість води у вашому будинку? Спробуємо розібратись!
Задачі фільтрації води у приватному будинку
Вода до вашого заміського будинку, котеджу чи дачі зазвичай надходить зі свердловин чи колодязів. В залежності від особливостей місця розташування будинку, в ній міститься чимало механічних частинок, таких як пісок, мул, залізо тощо, і в такому стані вона очевидно не підходить для побутових, а тим паче для питних потреб. Тож на даному етапі важливо проводити постійне механічне очищення води.
Окрім механічних частин, грунтові води можуть містити надлишок заліза. В результаті ми отримуємо:
- іржаві потьоки на трубах та сантехніці, що дорівнює швидкій зношуваності та зайвим витратам по заміні елементів, а то й цілого комплексу;
- непридатність води для пиття: рудий колір, металевий неприємний присмак — повний пакет “задоволення”;
- іржа на металевій фурнітурі кухні та ванної — обрали практичну раковину? З надмірним вмістом заліза можна забути про чистоту.
Інша сторона медалі – твердість води, причиною якої є надмірно високий вміст солей кальцію та магнію. З нальотом та накипом на чайнику стикається ледь не кожна господиня, і тут в хід іде різноманітність лайфхаків з Google, на перевірку дієвості яких підуть тижні.
А проблема жорсткого волосся та сухої шкіри? Так, можна сподіватись на заміну шампуню чи чудодійні крема, проте і це справа “рук” жорсткої води.
А тепер до найпомітніших показників — неприємний запах нафтопродуктів, гнилі та сірководню: недотримання підприємствами норм утилізації та біологічні процеси спричиняють забруднення грунтових вод і, як наслідок, води, яка потрапляє до вашого помешкання. Що ми отримуємо: абсолютну непридатність води для приготування їжі та реальний ризик отруєння продуктами розпаду органіки.
“Вишенька на торті” — зараження води мікроорганізмами. Вчені виділяють дві групи мікроорганізмів:
- патогенні мікроорганізми (віруси, бактерії, грибки), які викликають різноманітні захворювання як у людини, так і у тварини;
- мікроорганізми, що напряму не викликають захворювань, але в результаті своєї життєдіяльності можуть завдавати шкоди здоров’ю людей, зруйнувати металеві конструкції та трубопроводи.
Тож на цьому етапі можемо говорити про потребу та важливість якісного та ефективного знезараження води.
Обираємо ідеального побутового помічника
Що ж робити, коли аналіз води у вашому будинку показав далеко не найкращі результати якості води або ж ви виявили показники, які помітно неозброєним оком?
Обирати фільтраційну систему, яка здатна “врахувати” особливості вашої води та перетворити її на дійсно здорову та корисну.
Серед різноманіття фільтрів та фільтраційних систем складно обрати того самого. Розглянемо два варіанти розвитку “подій”: фільтри зворотного осмосу для питних потреб та фільтри для побутових потреб.
Фільтр зворотного осмосу
Як це працює: зворотній осмос — це процес, під час якого вода при певному тиску проходить через мембрану, через пори якої можуть пройти лише молекули води. Внаслідок чого з однієї сторони мембрани залишаються всі забруднення – концентрат, з іншої очищена вода – пермеат, яка власне надходить до споживача.
Цей метод використовують ще з 1970 року для очищення води. Ця технологія застосовується для отримання прісної води з солоної морської, в медичній галузі для отримання знесоленої води тощо.
Класичні системи зворотного осмосу, які часто можна зустріти встановлені під мийкою на кухні, складаються з наступних основних елементів:
- комплект трьох картриджів, що виконують попереднє очищення води. Вони видаляють механічні домішки (пісок, іржа тощо), пестициди, залишковий хлор органічні та хлорорганічні сполуки;
- мембрана зворотного осмосу – елемент, який виконує основне очищення води, видаляє розчинені мікродомішки, важкі метали, віруси;
- постфільтр, з кокосовим активованим вугіллям, коригує смак та запах вод;
- мінералізатор – насичує воду сполуками кальцію, в деякі моделі також забезпечують воду магнієм, що надає воді особливо приємного смаку;
- накопичувальний бак – необхідний для комфортного користування очищеною водою, оскільки пропускна здатність мембрани незначна. Як правило об’єм баку достатній для забезпечення сім’ї водою на питні потреби та приготування їжі.
Серед основних переваг зворотного осмосу:
- Питна вода ідеальної якості — технологія зворотного осмосу здатна видаляти до 99,8% домішок, серед яких сполуки розчинених солей, важкі метали, нітрати, пестициди, в тому числі віруси, бактерії та інші патогенні мікроорганізми.
- Доступ до чистої води 24/7 — не потрібно носити важкі бутлі або очікувати на доставку кур’єра, адже чиста та корисна вода вже тектиме з вашого крану.
- Економія — середня вартість фільтрованої води значно нижча за середню вартість пляшкової та бутильованої води.
- Компактність — фільтр приховується під мийкою, тож з-зовні не буде нічого зайвого;
- Збагачення мінералами — модуль кондиціонування коригує кислотність і збагачує воду мінералами.
Фільтр для побутових потреб
Фільтри для побутових потреб встановлюються безпосередньо в місці, де вода потрапляє у вашу оселю. Такі системи є гнучкими в комплектації, вони підходять як для квартири та приватного будинку, так і для підприємств, кафе, готелів, ресторанів тощо.
Як правило, такі системи включають в себе три основні елементи — фільтр механічного очищення, фільтр із засипним фільтрувальним завантаженням та обладнання для знезараження води.
- Фільтри механічного очищення видаляють з води грубі домішки та бувають двох типів:
- промивні, основний фільтрувальний елемент яких — це сітка, виконана з нержавіючої сталі або полімерних матеріалів. Даний вид фільтрів підключається до каналізації та буває як з автоматичною, так і з ручною промивкою;
- картриджні, основним елементом яких є змінний картридж, як правило зі спіненого поліпропілену або щільно намотаної поліпропіленової нитки. Ці фільтри відрізняються ступенем очищення (20, 10, 5, 1 мкм), а сам картридж вставляється в корпус у вигляді колби. Картриджні фільтри, в свою чергу, до каналізації не підключаються.
2. Фільтри із засипним фільтрувальним завантаженням відрізняються, власне, типом фільтрувального завантаження та виконанням монтажу — вони компактні, кабінетного чи колонного типу. Завантаження підбирається відповідно до поставлених задач, серед найпоширеніших:
-
-
-
- пом’якшення води — тут застосовується однорідна іонообмінна смола (сильно кислотний катіоніт);
- видалення заліза — в цьому випадку працюють каталітичні завантаження (це природні або штучні матеріали, що містять каталізатор окиснення на поверхні або в пористій структурі гранул);
- загальна твердість, надмірні залізо, марганець, амоній та органічні сполуки потребують комплексних завантажень, які працюють водночас з усіма наявними у воді сполуками;
- видалення хлору та хлор-похідних сполук, сірководню, коригування смаку та запаху води — активоване вугілля в залежності від типу домішок.
-
-
3. Системи знезараження води забезпечують знищення 99,8% мікроорганізмів, в тому числі патогенних (бактерії, віруси, грибки). Найпоширенішими є системи ультрафіолетового випромінювання, які продукують високу дозу УФ-випромінювання (30 мДж/см2), достатнього для дезактивації широкого спектру мікроорганізмів.
Системи побутового очищення води усіх актуальних типів наявні на українському ринку в широких варіаціях, різноманітності сервісного обслуговування та монтажу по всій країні тощо. Обираючи систему, яка підійде саме для вашого випадку, слід враховувати чимало факторів починаючи з наявності змінних елементів та сервісне обслуговування, який надає компанія-монтажер, і закінчуючи актуальними показниками якості води у вашому будинку, особливо з огляду на їх достатньо високу вартість.
Найкращим рішенням буде звернутись до фахівців, які нададуть вам повний перелік послуг, детально проконсультують та підберуть індивідуальне рішення саме під ваші потреби.
А тепер відповімо на найпоширеніші запитання, які точно виникали у вас перед тим, як залишити заявку на встановлення персонального домашнього помічника.
Яка ж вартість обладнання?
Вартість обладнання залежить від потреб господаря (побутові, до прикладу, душ, туалет, побутова техніка і т.д. чи питні), витрати води (кількості одночасно потенційно відкритих сантехнічних кранів), предмет очищення води (залізо, амоній, нітрати, висока мінералізація, тверда вода тощо), ступеня автоматизації та вільного простору, що може бути виділений під водоочисне обладнання. Тож вартість визначається виключно індивідуально.
Скільки буде коштувати монтаж?
Вартість матеріалів та монтажних робіт визначається індивідуально, в залежності від комплектації обладнання, місця розташування та доступності комунікацій (водопостачання, каналізація, електроенергія тощо).
Який ресурс фільтраційного завантаження?
Різні типи фільтраційного завантаження мають різний експлуатаційний ресурс, а ступінь забрудненості води напряму впливає на цей ресурс. Так, для завантаження Ecomix середній термін експлуатації складає 5-7 років; для каталітичного активованого вугілля — 1,5-2 роки, механічного завантаження на основі алюмосилікатів — до 3-х років.
Які витрати таблетованої солі на місяць для систем пом’якшення / комплексного очищення?
Таблетована сіль — це витратний матеріал для регенерації робочих властивостей систем пом’якшення та комплексного очищення води, тому витрата солі буде залежати від кількості фільтрувального завантаження та якості вхідної води. В середньому, для приватного будинку, в якому проживає сім’я з 4-х осіб, витрата солі складе 1 мішок на місяць.
Чи залишиться білий наліт на сантехніці після пом’якшення?
Якщо білий наліт має вапняне походження (викликане солями твердості), системи пом’якшення повністю його усунуть. Якщо ж наліт має інше походження (наприклад, висока мінералізація або надмірна місткість кремнію), тоді для повного усунення такого нальоту необхідно використовувати інше обладнання, таке як системи зворотного осмосу.
Чи достатньо буде встановити фільтр з поліпропіленовим картриджем для очищення води на весь будинок?
Магістральні фільтри з картриджем зі спіненого поліпропілену або з поліпропіленової нитки виконують функцію механічного очищення води, тобто, вилучають з води грубі домішки та забруднення, наприклад, пісок, частинки глини, окиснене залізо, окалини з металевих трубопроводів тощо, але не видаляють розчинені у воді домішки. Такі фільтри використовуються лише для первинного очищення води.
Як часто необхідно змінювати змінні елементи в побутових системах зворотного осмосу?
Для більшості моделей, представлених на ринку, ресурс картриджів попереднього очищення — 3 місяці, вугільного пост-фільтра та мінералізатора (при наявності) — до 6-ти місяців, зворотно-осмотичної мембрани — до 12 місяців. В моделях виробництва компанії Hidrosalud ресурс також відрізняється в залежності від моделі, але в середньому терміни наступні: картриджі попереднього очищення — до 12 місяців, постфільтр та мінералізатор — до 12 місяців, зворотно осмотична мембрана — до 24 … 36 місяців.
Коментарі читачів 0
Залишити коментар