Обираємо фільтр для води
1. Чому важливо очищати воду?
Вода, яка тече у Вашому крані, як правило не відповідає всім стандартам якості питної води чи води для побутових потреб. Найчастіше в ній містяться хвороботворні бактерії, шкідливі домішки та продукти їх розпаду. У містах воду хлорують для її знезараження, це виключає можливість інфекційних захворювань, але її все одно не можна вживати, оскільки нічого корисного в такій воді немає.
Організму просто необхідно отримувати якісну і чисту воду, оскільки вона є основою життєдіяльності та правильного функціонування всіх органів. Доросла людина майже на 70% складається з води, у літніх людей показники значно нижче і досягають позначки в 50-60%, а у дітей навпаки вище – майже 90%.
2. Наслідки від вживання неякісної води.
Вживання неякісної води неодмінно впливають на загальний стан організму, всіх процесів в організмі та здоров’я. Вживання неякісної води призводить до наступних несприятливих наслідків:
- розвиток хвороб кровоносної системи;
- поява онкологічних захворювань;
- негативний вплив на сечостатеву систему;
- розлади органів травлення;
- зниження імунітету.
У неочищеній воді можуть міститися та інші шкідливі домішки: мідь, пестициди, ртуть, цинк, свинець, миш’як, бензол та інші. Такі хімічні елементи призводять до гірших наслідків. Може розвинутися бронхіальна астма, лейкемія, тахікардія, екзема, хвороби печінки.
У домашніх і промислових умовах для очищення шкідливих домішок з води, використовуються різні системи фільтрації. Купити фільтр для води можна на різних інтернет-сайтах і магазинах, але необхідно правильно вибрати його і слід довіряти тільки перевіреним і надійним постачальникам. На сайті компанії AquaGo представлені системи очищення води різних масштабів, які дозволяють отримувати чисту воду для пиття і побутових потреб.
3. Найпоширеніша проблематика з якістю води.
-
Тверда вода
Вода, як відомо – це природний зволожувач. Вона живить шкіру, робить її гладкою і м’якою та розгладжує зморшки. Жорстка вода, може призвести до висихання шкіри, почервоніння і дратівливого свербіння.
Також наявність перевищення показника жорсткості у воді утворює шар накипу та осаду на побутових приладах, що призводить до швидкого виходу з техніки та сантехніки.
- Залізо
Металічний присмак, рудий наліт на сантехніці, осад у воді та темно-коричневий наліт на посуді – все це ознаки великої кількості заліза у вашій воді. Норма заліза у воді – 0,2 мг/л, водночас наші фахівці під час виконання аналізу часто отримують значно вищі результати.
Окрім побутових чинників, надмірна кількість заліза спричиняє певні ускладнення для вашого організму, серед яких порушення метаболізму, роботи шлунково-кишкового тракту та печінки.
Дуже важливо мінімізувати негативний вплив заліза на організм.
- Неприємний запах
Вода може мати неприємний запах з різних причин. Найчіткіше виражений – це звичайно запах сірководню, запах “тухлих яєць”, який сплутати дуже важко. Залізо у воді також надає їй специфічного запаху. Серед інших, зустрічаються характерний запах боліт, глинистий, аміаку. Крім дискомфорту, описані речовини, також можуть негативно вплинути на здоров’я. Сірководень – це токсичний газ. Мабуть, багатьом знайомий запах хлору – найпоширенішого дезінфектора, і давно вже не секрет про його канцерогенну дію на людський організм.
- Висока мінералізація
Загальна мінералізація – це сумарна кількість всіх розчинених солей у воді. Як вона впливає? В побуті при високій загальній мінералізації, навіть після пом’якшення води, на сантехніці та побутових приладах залишається наліт та осад. Для організму це також не дуже добре. Лікувальні мінеральні води характеризуються, високими показниками. Кількість та періодичність, з якою можна їх вживати завжди узгоджується з лікарем.
- Бактерії, грибки, віруси
Мікроорганізми у воді – це природне явище, та і не тільки у воді, ми контактуємо з ними всюди та весь час. Коли мова заходить про мікроорганізми, ми в першу чергу згадуємо за хвороботворні. І вживаючи воду, частенько виникає запитання, а чи безпечна вода… Воду з будь-якого природного джерела необхідно знезаражувати. В приватних будинках та квартирах, най поширеніший спосіб – використання ультрафіолетового випромінювання.
4. Основні типи обладнання для очищення води
Очистити воду від бактерій і шкідливих домішок в домашніх умовах можна за допомогою фільтраційної системи. Відрізняються фільтри між собою продуктивністю, глибиною очищення, наявністю додаткових функцій, технології очищення є досить схожі між собою. Залежно від характеру домішок, які містяться у воді, по призначенню вони використовуються для очищення води від вмісту заліза, механічних, хімічних домішок і органічних речовин.
Деякі прилади встановлюються для технічного очищення води, інші допомагають отримати питну воду: фільтри у вигляді глечика, спеціальні насадки на кран, пристрої з багатокомпонентною фільтрацією.
Всі фільтри можна класифікувати на такі види:
- фільтри-глечики;
- попереднього очищення;
- для очищення від заліза;
- для пом’якшення;
- ультрафіолетове знезараження;
- зворотного осмосу;
Фільтри-глечики
Назва говорить сама за себе, цей фільтр представлений у вигляді глечика, об’ємом від 1,5 до 4-х літрів, в залежності від кількості членів у родині. Деякі з них оснащені спеціальною кришкою, яка захищає воду від попадання пилу і бактерій. У спеціальній воронці, яка стоїть в глечику, знаходиться на дні картридж. Після закінчення часу, його необхідно міняти на новий. Залежно від фірми та моделі, картридж розрахований для очищення 170-450 л води.
Необхідно вчасно замінити картриджі, в іншому випадку погіршиться ступінь очищення, смак і характеристики води. Картриджні фільтри для води розраховані на невелику сім’ю, яка складається максимум з 3-х осіб. Для великої родини часта заміна картриджів стане економічно невигідною.
Основні недоліки такого методу очищення – це необхідність постійної зміни картриджів, без яких вода не буде очищена, а також сама ступінь очищення в порівнянні з іншими способами менше.
Картриджі у своєму складі містять:
- активоване вугілля – не дає розвиватися бактеріям і мікроорганізмів, а також нейтралізує хлор;
- іонообмінну смолу – зменшує мінералізацію і робить воду м’якше;
- поліпропіленове волокно – механічні домішки затримуються в картриджі.
Переваги фільтрів-глечиків – це порівняно невисока вартість, а також мобільність приладу. Їх можна брати з собою на дачу або відпочинок. Рівень очищення води залежить від ступеня жорсткості рідини й терміну експлуатації картриджа.
Фільтри попереднього очищення.
Такі фільтри використовуються для механічного очищення у заміських будинків і квартир. Їхнє завдання – затримувати великі частки, такі як бруд, пісок, іржа, глина та окалини.
Є такі типи фільтрів попереднього очищення:
- промивні
- не промивні (з картриджами)
Промивні.
Процес роботи таких фільтрів досить простий: через фільтраційний елемент – сітку з нержавіючої сталі або полімерних матеріалів, осередки в якій певного діаметра, фільтрується вода і великі частки затримуються, не потрапляють в очищену воду. За певний проміжок часу ручним або автоматичним керуванням затримані фільтром забруднення скидаються в каналізацію.
Не промивні (з картриджами).
Основний елемент даного обладнання – це змінний картридж зі спіненого поліпропілену або нитки. Кожен картридж має свій ресурс, в міру заповнення забрудненням його потрібно буде замінювати, що і є недоліком даного типу фільтрів. Показники манометра, який встановлюється на деяких моделях обладнання, показують необхідність промивання сітки або заміни картриджа, а також вимірюють тиск рідини.
Отже, ваша оселя, побутова техніка та сантехніка будуть захищенні від механічного засмічення, але це не вирішить питання розчинених домішок у воді. Тому такі фільтри – це тільки перший етап очищення.
Фільтри для очищення від заліза.
Перед встановленням фільтра для очищення від заліза проводиться аналіз на вміст у воді іонів заліза, показників лужності та кисню. В залежності від отриманих показників, використовуються фільтри:
- фільтри з завантаженням, які окислюють залізо до нерозчиненої форми та затримують у собі;
- фільтри з комплексним завантаженням (суміш іонообмінних смол та спеціальних сорбентів).
Вони очищають воду від заліза. Робочі властивості відновлюються за допомогою витратних матеріалів та елементів, таких як : таблетована сіль, марганцівка, проста вода та інші.
Фільтри пом’якшення води.
Після проведення аналізу води, показник, по якому найчастіше зустрічається перевищення є твердість (жорсткість) води. Усуненням даного перевищення відбувається за допомогою фільтрів, які містять іонообмінні смоли.
Ультрафіолетове знезараження.
Один з найбільш ефективних методів для очищення води від бактерій, вірусів та інших патогенних організмів. Знезараження відбувається завдяки дії УФ-променів певної довжини, від 30 МДж/см² і більше, руйнується оболонка мікроорганізмів, що призводить до їхнього знищення. Весь процес відбувається під час проходження потоку води вздовж лампи, що випромінює УФ-промені. Сама ж лампа захищена від прямого контакту з водою кварцовим чохлом та схована в циліндричному корпусі з нержавіючої сталі.
Фільтри зворотного осмосу.
Фільтр зворотного осмосу найбільш ефективно очищає воду, через те, що рідина проходить багатоступеневу систему очищення та усуває домішки на 99%. Більшість пляшкових вод, які ми купляємо для пиття проходять саме таке очищення.
Фільтр зі зворотним осмосом – це система для очищення води. Вони складаються з картриджного фільтра для попередньої фільтрації, мембрани й мінералізатора.
Етапи фільтрації:
- попереднє очищення – видаляють великі механічні частинки, такі як: пісок, окалини, іржа з труб і т.д..
- другий етап – очищення від хлору та хлор похідних сполук;
- основний етап на зворотно осмотичній мембрані ;
- наступний етап – коригування запаху та смаку за допомогою вугільного картриджа;
- фінальний етап – мінералізація, внесення Ca та Mg, що надає воді кращого смаку.
Перші два етапи захищають зворотно осмотичну мембрану, оскільки основний етап очищення відбувається в ній, та вартість заміни цього елемента – найвища.
Після такого попереднього очищення рідина проходить через мембрану, яка ділить ємність на рівні частини. Вона складається з найдрібніших осередків, через які проходять тільки молекули води. Такий фільтр повністю очищає рідину, так як крізь отвори діаметром 0,0001 мкм. не проходять жодні сторонні частинки. На цьому етапі вода максимально очищається від сторонніх сполук, і пропускаються тільки молекули води та кисню.
Існують два типи фільтрів зворотного осмосу:
Продуктивність мембран у не проточних системах 0,1-0,2 л/хв, тому для зручного користування передбачається накопичувальний бачок, орієнтовною місткістю 4-8 л.
Проточні системи мають високопродуктивну мембрану, яка забезпечує витрату води 1,3-2,0 л/хв.
Для ефективної роботи даного типу обладнання, тиск в мережі повинен бути не менше чим 2,5 атм. Якщо тиск в мережі менший, вам необхідно обрати систему, яка укомплектована насосом для підвищення тиску. В іншому випадку система буде працювати не ефективно, що збільшить більший викид води в каналізацію.
5. Приватний будинок
В більшості випадків джерелом водопостачання приватного будинку є свердловина. Вода з такого джерела в основному тверда, з високим вмістом заліза, зустрічається неприємний запах, наприклад запах “тухлих яєць”. Щоб зробити воду придатною для користування, в масштабах будинку, використовують обладнання напівпромислового/комерційного значення. В залежності від конкретного випадку, це можуть бути фільтри засипні (пом’якшення, комплексного очищення, з різного роду сорбентами) у вигляді колон з автоматичними клапанами керування. Якщо крім описаних ознак, у воді спостерігається висока мінералізація, тоді зарадить лише комерційна система зворотного осмосу, продуктивністю від 250 л/год в поєднанні з накопичувальною ємністю та насосною станцією. Будь-яке описане обладнання вимагає перед собою попереднього механічного очищення води.
Воду з чи то з підземних, чи з поверхневих джерел обов’язково необхідно знезаражувати, наприклад за допомогою УФ-випромінювання. Також це потрібно робити, якщо у вас вода проходить через накопичувальну ємність.
6. Квартира
У квартири вода надходить з міських водопровідних мереж, за винятком дуже рідкісних випадків. Міська вода вже пройшла певну процедуру очищення, на комунальних водозаборах і в першу чергу це стосується знезараження, хоча зі своїми недоліками – найпоширенішим знезаражувачем є хлор/гіпохлорит. Чому ж у квартири вода потрапляє неякісною? Стосовно твердості води, накип від неї утворюється при значно нижчих значеннях, ніж це регламентовано державними нормами. Стосовно інших показників – це вже відбувається повторне забруднення через застарілі труби водопровідних мереж, старе обладнання, аварії, поломки… Обмежений простір та основні показники, що викликають дискомфорт (твердість та залізо) обмежують список актуального обладнання до двох позицій – механічного фільтра та компактних установок “кабінетного” типу з іонообмінним або комплексним завантаженням.
7. На що звернути увагу при виборі фільтрів для води?
При виборі певного фільтра слід враховувати всі позитивні та негативні характеристики конкретної системи для очищення води. Іноді необхідно зробити аналіз рідини, і визначити з якими завданнями повинен справлятися фільтр.
Слід звернути увагу на наступні показники:
- ступінь очищення води – чи достатньо буде звичайного фільтра, або є необхідність у покупці багатоступеневої очисної системи;
- швидкість очищення води;
- габарити та площа, яку займає фільтрів;
- необхідність обслуговування і догляду, а також їх частота;
- термін служби, він також залежить від рівня забрудненості води.
Коментарі читачів 0
Залишити коментар